Katarzyna Duch

Filmonauci w akcji

Realizację naszego projektu zatytułowanego „Od makrofotografii do aerofotografii” zaczęliśmy od zajęć integracyjnych. Wybraliśmy nazwę grupy: Filmonauci. Spisaliśmy kontrakt, udekorowaliśmy naszą bazę. Po krótkich zabawach integracyjnych wyruszyliśmy w teren, uczestnicząc w grze terenowej „Odkryj na nowo Radziemice”.

W trakcie spaceru na uczestników projektu czekało wiele zadań: uzyskanie informacji w urzędzie, przeliczenie kursu walut w banku, odnalezienie najgrubszego drzewa w miejscowości, zidentyfikowanie budynków na fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat, ułożenie rymowanki o Radziemicach itd. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wyszukiwanie amonitów i belemnitów w osuwisku skalnym. Niektórym z nich udało się znaleźć naprawdę ciekawe okazy. Za zaliczone zadania grupy otrzymywały literki. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy spaceru wspólnie ułożyli hasło: „Od makrofotografii do aerofotografii”. Hasło to uruchamiało wydanie smacznej niespodzianki: pizzy.

Mimo że to dopiero początek projektu, grupa bardzo wyraźnie się zintegrowała, co daje nadzieję na miłe spędzenie wolnego czasu, a przy okazji zrobienie czegoś kreatywnego.

Zobacz również