Katarzyna Dzigańska

Zgłoś się na kurs warsztatowy w ramach trzeciej edycji programu SYNAPSY!

Rekrutacja trwa od 1 do 14 lutego 2018!

Jesteś nauczycielem, edukatorką, animatorem, artystką, samorządowcem, aktywistką społeczną?

Chcesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu i mieć możliwość otrzymania środków na realizację projektu edukacji kulturowej dla dzieci i/lub młodzieży?

Zgłoś się na nasz kurs realizowany w ramach programu SYNAPSY. Warsztaty i konsultacje poprowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy. Cztery dni warsztatowe są obligatoryjne.

Co otrzymasz?

Damy Ci narzędzia, które pomogą Ci w komunikacji i budowaniu relacji z dziećmi i młodzieżą, dowiesz się, czym jest edukacja kulturowa i jaki jest jej cel, zaproponujemy metody budowania projektów edukacji kulturowej z najmłodszymi, wesprzemy merytorycznie. Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w konkursie projektów, z których najlepsze sfinansujemy i pomożemy zrealizować. Projekty oceni niezależna komisja złożona z osób zaangażowanych w edukację dzieci.

PROGRAM:

– dwa weekendy warsztatów dla trzech grup, w jednym z miast:

  • w Tarnowie 3–4 marca, 17–18 marca,
  • w Nowym Sączu 10–11 marca, 24–25 marca,
  • w Krakowie 24–25 marca, 7–8 kwietnia

– możliwość wzięcia udziału w konkursie projektów (maj) w celu otrzymania środków na realizację działań (lipiec–październik)

– wsparcie merytoryczne na wszystkich etapach tworzenia projektu: od pomysłu, przez wniosek, po realizację

ZASADY:

Zgłaszasz się indywidualnie, ale pomyśl, z kim możesz zrealizować projekt; jeśli jesteś nauczycielem – poszukaj animatorki, jeśli jesteś animatorem – znajdź nauczycielkę. Zależy nam na wspólnej pracy przedstawicieli różnych środowisk, które mają wpływ na dzieci i młodzież! Do wzięcia udziału w konkursie projektów uprawnia uczestnictwo w czterech dniach warsztatowych – w Krakowie, Tarnowie lub Nowym Sączu.

Zgłoszenia przyjmujemy od 1 lutego (od. godz. 10.00) do 14 lutego 2018 (do godz. 14.00) poprzez formularz zgłoszeniowy. Z osobami zakwalifikowanymi skontaktujemy się do 20 lutego 2018 i poprosimy o potwierdzenie uczestnictwa w mailu zwrotnym do 23 lutego 2018.

Informacje dodatkowe

Udział w cyklu warsztatowym jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie w trakcie warsztatów. Nie zwracamy kosztów przejazdu.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem.
Załącznik nr 1 – Ramowy program KURSU WARSZTATOWEGO
Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji: Katarzyna Dzigańska, tel. 12 422 18 84 wew. 18

Program SYNAPSY jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura 2016–2018 oraz środkom z budżetu Województwa Małopolskiego.

proj. Ł. Podolak, oprac. M.Hernas, MIK 2018, CC BY-SA 3.0

proj. Ł. Podolak, oprac. M.Hernas, MIK 2018, CC BY-SA 3.0

Zobacz również