Joanna Więcław

#poznajmysię… czyli co o pracy z dziećmi i młodzieżą mówią nasi Realizatorzy projektów

Kolejny synapsowy tandem tworzą Agnieszka i Stanisław, którzy realizują projekt „Budzimy śpiącą królewnę” w miejscowości Wojkowa w gminie Muszyna w powiecie nowosądeckim. Poproszeni o dokończenie poniższych zdań stwierdzili, że:

Realizujemy projekt „Budzimy śpiącą królewnę”, gdyż… bardzo lubimy pracę z dziećmi.
Współpraca z dziećmi i młodzieżą to dla nas… szansa na pokazanie dzieciom świata, sztuki, ale to także nowe zadania, wyzwania i możliwość kształtowania ich postaw i zachowań.

Agnieszka: Jestem animatorką, ponieważ… nie pozwolono mi być nauczycielem w tym duecie.
Stanisław: Jestem nauczycielem, ponieważ… tak chciałem.

Agnieszka: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… zaspokajanie ich ciekawości świata, jak również ciągłe stymulowanie naturalnej ciekawości.
Stanisław: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… zachowanie spokoju.

 Agnieszka: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… by dzieci dobrze się bawiły na zajęciach, chętnie brały w nich udział, miło spędzały wolny czas, a także rozwijały swoje talenty i umiejętności.
Stanisław: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… to wzajemne zrozumienie.

Agnieszka: Edukacja kulturowa jest dla mnie… szansą osobistego rozwoju, jak również szansą na pomoc w spełnianiu i realizacji marzeń dzieci.
Stanisław: Edukacja kulturowa jest dla mnie… czymś szczególnym.

Skrócony opis projektu:

Głównym celem projektu jest napisanie przez dzieci i wystawienie musicalu pt. „Śpiąca królewna”. Cel zrealizowany zostanie poprzez udział dzieci w warsztatach muzycznych, teatralnych, tanecznych, fotograficznych i plastycznych. Wyjazd do Krakowa do teatru muzycznego „VARIETE” ma na celu zapoznanie dzieci z tą formą sztuki oraz zachłyśnięcie się atmosferą teatru muzycznego. Marzeniem moich dzieci oprócz bycia na spektaklu w teatrze muzycznym jest również zjedzenie obiadu w ekstra restauracji, w której nauczą się kultury zamawiania dań, podania. Zjedzą obłędny deser, poczują „smak” kultury miasta. Dzieci poprzez udział w projekcie mają nie tylko zdobyć nowe umiejętności, mają przede wszystkim podnieść poczucie własnej wartości. Chcemy pokazać im, że wszystko, o czym marzą, jest w Ich zasięgu, wystarczy tylko chcieć, aby po to sięgnąć.

fot. A. Mosur ©

fot. A. Mosur ©

 

Zobacz również