Joanna Więcław

#poznajmysię… czyli co o pracy z dziećmi i młodzieżą mówią nasi Realizatorzy projektów

Jako trzecie zaprezentują się Dorota i Karolina. Dziewczyny realizują wspólnie projekt „Spacery po śladach…”, odbywający się w miejscowości Gołkowice w gminie Stary Sącz w powiecie nowosądeckim . Poproszone o dokończenie poniższych zdań, odpowiedziały:

Realizujemy projekt „Spacery po śladach…”, ponieważ… uważamy, że watro inwestować w dzieci i młodzież, które chcą szlifować swoje talenty i rozwijać się na wielu poziomach. Pomagając innym w nauce czegoś nowego, też się rozwijamy i zmieniamy świat na lepszy 😉 Lubimy słuchać tego, co mają do powiedzenia młodzi ludzie.

Współpraca z dziećmi i młodzieżą to dla nas… okazja do spojrzenia okiem współczesnej młodzieży, która niedługo będzie tworzyła ten świat. To też nowe, ciekawe doświadczenia w pracy z ludźmi. To szansa na wyłonienie „perełek”, którym można pomóc w kreowaniu, rozwijaniu pasji i talentów.

Dorota: Jestem nauczycielką, ponieważ… praca z młodym człowiekiem to moja pasja. Chcę towarzyszyć, wspierać, rozumieć, umożliwiać, edukować, słuchać młodych, ciekawych świata ludzi, przyszłych twórców i kreatorów.
Karolina: Jestem animatorką, ponieważ… uwielbiam pracę z ludźmi, daje mi ona satysfakcję. Kocham dzielić się moją wiedzą i umiejętnościami z ludźmi, którzy szukają odpowiedzi na różne pytania 🙂 Uwielbiam zarażać innych swoją pasją do sztuki oraz do podziwiania przyrody i uwieczniania jej piękna na fotografiach.

Dorota: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… zaciekawić, zaniepokoić, zachwycić… a potem poszukiwać… i zobaczyć ten błysk, radość i potrzebę tworzenia…
Karolina: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… odnalezienie życiowej pasji u dzieciaków oraz pozytywne kształtowanie młodych pokoleń.

Dorota: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… marzenie o tym, aby w edukacji zawsze było miejsce na indywidualizację. To, że jesteśmy różni, jest piękne.
Karolina: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… pomoc dzieciakom w znalezieniu swojej drogi do szczęścia i spełniania marzeń, poprzez rozwijanie ich talentów.

Dorota: Edukacja kulturowa jest dla mnie… odnajdowaniem siebie wśród natłoku świata, dzięki wszystkim tym, którzy nie boją się pytać.
Karolina: Edukacja kulturowa jest dla mnie… ciągłą wędrówką… podczas której jednocześnie staję się nauczycielem i uczniem. Ucząc innych i współpracując z młodzieżą w działaniach kulturalnych, sama uczę się patrzenia na świat z innej perspektywy i odkrywam jego ciekawe strony.

„Spacery po śladach…” – skrócony opis projektu:

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby dzieci wynikające z przeprowadzonej diagnozy. Młodzież marzy o tym, żeby wspólnie podróżować, zwiedzać, oglądać i poznawać miasteczka Sądecczyzny. Jednocześnie dzieci chcą opowiedzieć, w formie krótkich filmików, o swoich spotkaniach z pięknymi miejscami, ciekawymi ludźmi, którzy tam kiedyś mieszkali lub mieszkają, obiektami czy tajemnicami. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 13–15 lat, mieszkających w Gołkowicach i okolicy. Chcemy umożliwić dzieciom mieszkającym na Sądecczyźnie bliższe poznanie tego regionu. Chcemy, aby mogły realizować swoje pasje i marzenia. Chcemy, aby czuły, że ich wybory, ich pomysły są ważne i możliwe do zrealizowania. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie mają wiele do powiedzenia i chcą się dzielić swoimi doświadczeniami. Chcemy zobaczyć, jak wygląda świat z ich perspektywy, chcemy, żeby zobaczyli to inni. Projekt będzie również świetną okazją do nabywania umiejętności pracy w grupie i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte decyzje.

fot. D. Gurba ©

fot. D. Gurba ©

 

 

Zobacz również