Joanna Więcław

#poznajmysię… czyli co o pracy z dziećmi i młodzieżą mówią nasi Realizatorzy projektów

Od dzisiaj przez najbliższe miesiące na naszej stronie będą pojawiać się prezentacje tegorocznych uczestników SYNAPS – programu rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce. Jako pierwsze poznamy Izę i Anię, realizatorki projektu „Nasze leśne flow”, który odbywa się w miejscowości Złockie w powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna. Uczestniczki zostały poproszone o dokończenie kilku poniższych zdań:

Realizujemy projekt „Nasze leśne flow”, ponieważ… chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że zależy nam na ich dobru, samorealizacji i możliwości wyrażania swoich pomysłów.

Współpraca z dziećmi i młodzieżą to dla nas… nowe wyzwania, ciekawe osobowości, przestrzeń na zabawę, uważność, akceptacja, podróże w czasie.

Iza: Jestem nauczycielem, ponieważ… uwielbiam uczyć.
Ania: Jestem animatorem, ponieważ… kocham pokazywać młodym, że kultura jest ważna i potrzebna.

Iza: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… nieprzegapienie tego, co chcą powiedzieć, za czym tęsknią, o czym marzą.
Ania: Moje największe wyzwanie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… zwrócenie uwagi na ich potrzeby i nieprzegapienie tego momentu.

Iza: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… sprawienie, by były szczęśliwe.
Ania: Moje największe marzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to… uśmiech na twarzy i satysfakcja młodych ze swoich – lekko pokierowanych przeze mnie lub zainicjowanych przez nich samych – działań.

Iza: Edukacja kulturowa jest dla mnie… czymś, co pomaga zbudować poczucie wartości.
Ania: Edukacja kulturowa jest dla mnie… czymś bardzo istotnym, by młody człowiek mógł odnaleźć siebie.

 

Fot. I. Kożuch ©

Fot. I. Kożuch ©

Zobacz również